Doktora, Yüksek Lisans, YÖS, Yatay Geçiş ve Özel Yetenek Öğrencilerinin Başvuru İşlemleri

 

 

EÜ Öğrenci Köyü’ne başvurular halen devam etmekte olup, son başvuru tarihi 15 Eylül 2017, mesai saati bitimine kadardır. Başvuru işlemleri, Öğrenci Köyü’ne şahsen yapılmaktadır.

Başvuru Sonuçları, 18 Eylül 2017 tarihinde, saat 17:00’da web sayfasında ilan edilecektir.

Kayıt Tarihleri: 19-20 Eylül 2017

Yapılan değerlendirme listesinde ismi yer alan öğrenciler, istenen belgeler ile birlikte öncelikli olarak EÜ Öğrenci Köyü’ne gelerek kayıt yaptırabilecekleri gibi, gelemeyecek durumda olanlar ise evraklarını faks yoluyla (0232 342 77 30) veya e-posta yoluyla (ogrencikoyu@mail.ege.edu.tr)  ileterek de kayıt yaptırabileceklerdir (kayıtlarını bu yolla yapan öğrenciler, belgelerinin idareye ulaşıp ulaşmadığının 0232 342 42 82’den 2 ya da 3 tuşunu kullanarak teyidini almak ve belgelerinin aslını da yurda girişte mutlaka getirerek, kalacakları bloğun yöneticisine teslim etmek zorundadırlar).


KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİN İBRAZ ETMESİ GEREKEN BELGELER

Öğrenci Köyüne kabul edilen öğrencilerin kayıt için, Öğrenci Köyü Müdürlüğü’ne teslim etmesi gereken belgeler şunlardır:

a. Öğrenci Belgesi
b. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
c. Depozito ile Eylül ve Ekim ayı aidatlarının yatırıldığını gösterir banka dekontları (ödemelerin, mutlaka gişeden yapılması ve açıklama kısmına öğrenci ad-soyadı ile aidat ya da depozito bilgisinin yazdırılması gerekmektedir). Fakülte ve Yüksekokulların açılış tarihi 25 Eylül 2017 olduğundan Eylül ayı için  150 TL.; tüm fakülte ve Yüksekokullar Ekim ayı aidatı için 470 TL. ve depozito olarak da 1000 TL. ödenecektir (ödeme tablosu aşağıda yer almaktadır). En erken fakülte açılışından üç gün önce yurda giriş yapılabilecektir ve bu erken girişlerde her bir gün için 25 TL.ödeme yapılması gereklidir.


2017–2018 YILI ÖĞRENCİ KÖYÜ ÜCRETLERİ*


T.C. VAKIFLAR BANKASI BORNOVA 
EGE ÜNİVERSİTESİ 
KAMPÜS ŞUBESİ

IBAN NO

ÇİFT KİŞİLİK
ODA

DEPOZİTO

TR46 0001 5001 5800 7287 5621 66

1000 TL

AİDAT
Tüm Fakülte ve Yüksekokullar

TR61 0001 5001 5800 7287 5621 87

EYLÜL 150 TL

EKİM   470 TL

AİDAT
Hemşirelik Fak. ve Hemşirelik Y.O. 4. Sınıfları
ve Eczacılık Fak.

TR61 0001 5001 5800 7287 5621 87

EYLÜL 235 TL

EKİM   470 TL

 

*Aidatlar, Yönetim Kurulu kararıyla değiştirilebilir ve bir önceki ayın 20'sine kadar yatırılmaktadır. 
d. İkametgâh Belgesi (e –devletten alınabilir)
e. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
f. Sağlık Raporu (Sağlık Ocağı'ndan alınabilmektedir)
g. Mikrofilm (Akciğer filmi, raporu yeterlidir)
h. Adli Sicil Kaydı (e –devletten alınabilir)
ı. SGK kaydı olup olmadığına dair belge (Y. Lisans ve Doktora öğrencileri için)
i. Öğrenci Veli İzin Dilekçesi (Öğrencilerin izinlerini, Öğrenci Köyü dışında geçirebilmeleri için velileri tarafından doldurularak imzalanan ve bir yıl boyunca geçerli olan dilekçe)


ÖNEMLİ NOT: Eksik belge ibraz eden öğrencilerin kayıtları yapılmayacaktır.

 

 

 

 

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KÖYÜ

Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü 2006-2007 öğretim yılında iki bloğun açılmasıyla faaliyete geçmiş, 2010-2011 öğretim yılına kadar açılan 11 blok ile blok sayısı 13'e ulaşarak, üniversitemizin değişik fakülte ve yüksekokullarında öğrenimlerini sürdüren 1710 öğrencimize barınma imkânı sağlanmıştır. Ayrıca eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetler kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan gruplar için sporcu katımız 66 kişiye barınma hizmeti sunabilmektedir.

Öğrencilerimize barınma hizmeti veren 13 bloğun yanı sıra kafeterya, restoran, market ve kuaför hizmetleri sunan bir sosyal tesis, koşu parkuru, futbol, voleybol, basketbol sahaları, tenis kortu  ve oyun salonu Öğrenci Köyü'nde konaklayan öğrencilerimize ders dışı serbest zamanlarını değerlendirme imkânı sağlamaktadır.

Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü, 15 m2 tek ve çift kişilik oda alternatifleri ile üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunmaktadır. 

Banyo ve tuvaletlerin yanı sıra odalarda; bazalı yatak, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık, ayakkabılık gibi temel mobilyalar ile birlikte  buzdolabı standart olarak bulunmaktadır. 

Her blokta mutfak, ütü, dinlenme ve çalışma odaları ile 3 blokta genel çamaşır odası bulunmaktadır. Çamaşırhanelerde bulunan ortak kullanımlı çamaşır yıkama ve kurutma makineleri öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca öğrencilerimizin ihtiyacını karşılamak üzere bir karma çalışma odası, bavul odası, ders ve hobi amaçlı müzik çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri iki müzik odası ile diş hekimliğinde okuyan öğrencilerimizin çalışmaları için iki adet diş çalışma odası Öğrenci Köyü bünyesinde yer almaktadır. Merkezi sistemli doğalgaz ile ısınan bloklarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su mevcuttur. 

Öğrenci Köyü'nde ayrıca elektrik, elektronik, tesisat gibi teknik konularda gerekebilecek her türlü müdahaleyi yapabilecek düzeyde ekipler bulunmaktadır. Odaların temizlik hizmeti ise özel temizlik şirketi tarafından, ortak alanlar her gün, odalar haftada bir olmak üzere sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmaktadır. 

Öğrenci Köyümüzün güvenliği 24 saat boyunca; blok girişlerinde, dış alan ve ortak mekânlarda bulunan kamera sistemleri ve güvenlik görevlilerince sağlanmaktadır.
Öğrenci Köyü blok çevrelerinde yeşil alanlar, pergolalar, mini amfi tiyatro ve satranç alanı mevcuttur. Ayrıca Öğrenci Köyü'ne 100 metre mesafede Ege Üniversitesi'ne ait kapalı alan spor kompleksi ile 200 metre mesafede iki alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Öğrenci Köyü, Ege Üniversitesi Hastanesine yaklaşık 500 metre, Ege Üniversitesi Kampüsüne 1 kilometre, ilçe merkezine 2 kilometre ve havalimanına 20 kilometre mesafelik konumuyla öğrencilerimize ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

YÖNETİM

Öğrenci Köyünün yönetimi; Yönetim Kurulu, Müdür ve Bina Yöneticilerince yerine getirilir.

 

 ÖĞRENCİ KÖYÜ YÖNETİM KURULU

Prof.Dr. Cengiz  METİN (E.Ü. Rek. Yrd.V.)   Başkan
Zafer GÜCİN  (E.Ü. Gen. Sek.)       Üye
Prof.Dr. Hülya YILMAZ  (E.Ü.Eğit. Fk.) Üye
Şiyar TAN  (E.Ü. SKS D. Bşk.V.)    Üye
Dilşat TEKİNCAN  (Barınma Hizmetleri Şb.Müdürü.V.) Üye
Ufukcan DORUK (Öğrenci Temsilcisi) Üye

Ögrenci Köyüyle Ilgili Bilgi Almak Için:

http://www.ogrencikoyu.ege.edu.tr
e-posta: ogrencikoyu@mail.ege.edu.tr

Ögrenci Köyü Adresi:
EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KÖYÜ MÜDÜRLÜĞÜ
372 Sok. No:18 Kazım Dirik Mah. Ağaçlı Yol 35100 (IKEA Yanı, Ege Üniversitesi Hastanesi Arkası), Bornova / İZMİR


Telefon:(232) 342 42 82
Faks: (232) 342 77 30