Çerez Örnek
canlı destek
EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KÖYÜ 2023-2024 ÖĞRETİM YILI KAYIT YENİLEMELERİ (ÖĞRENCİ KÖYÜ’NÜN KAYITLI ÖĞRENCİLERİ İÇİN)

 

 

EÜ Öğrenci Köyü, kayıt yenileme işlemi https://kimlik.ege.edu.tr üzerinden yapılacaktır. Link, 22 Haziran 2023 tarihinde saat 14:00’da aktif olacak ve 11 Temmuz 2023 tarihinde saat 23:59’a kadar açık olacaktır.

Tıp Fakültesi öğrencilerinden 6. sınıfa geçenler (veya 6. Sınıfı tekrar edecekler)  kayıt yenilemelerini yukarıdaki linki kullanarak, 22 Haziran 2023 tarihinde saat 14:00’da başlayıp, 03 Temmuz 2023 tarihinde saat 23:59’a  kadar yapmak zorundadır.

Kayıt yenileme ücreti, 1 aylık aidat bedelidir. Tüm öğrencilerimizin kayıt yenileme için bu bedeli ödemesi zorunludur.

Online eğitim nedeniyle konaklama hizmeti alamayan öğrencilerin de kayıt yenileme yapması gerekmektedir. Bu öğrencilerimizden daha önce yurt ücreti yatırmış, ancak konaklama yapmamış olanların paraları, 2023-2024 Öğretim Yılında konaklayacakları aylara aktarılacaktır.

Oda/Blok Değişikliği İsteyen Öğrenciler   :Oda/Blok değişikliği talebi olan öğrenciler, kayıt yenileme işlemini online yaparken blok değişikli ve birlikte kalmak istedikleri arkadaşlarının isimlerini belirtebilirler. Ancak bu değişikliklerin olabilmesi blok ve odalardaki boş yerlere göre olabilecektir.

Üç kişilik oda, sadece Kardelen Blokta sınırlı sayıda bulunmaktadır.

Yüksek Lisansa- Dikey Geçişe -Yatay Geçişe Başvuran/ Başvuracak Öğrenciler:

Başvuru yapıp sonuç bekleyen öğrenciler, kayıt yenileme işlemi yaptıktan sonra,  durumları için blok yöneticilerini bilgilendirip, belgelerini de  (başvuru, sonuç vb.) kbelge.2020@gmail.com adresine göndermeleri gereklidir.

Erasmus Programına Katılacak Öğrenciler           :

2023-2024 Öğretim yılında Erasmus programı ile yurt dışına gidecek olan ve dönüşte EÜ Öğrenci Köyü’nde kalmak isteyen öğrencilerimiz, blok yöneticileri ile temasa geçmeli ve gerekli evrakları doldurmalıdır. Bu durumda olan öğrencilerimiz kesin ayrılış işlemi yapmalıdır. Kayıt yenileme işlemi yapmayacaklardır.

Erasmus Programından Dönecek Öğrenciler         :

 2022-2023 Öğretim Yılında Erasmusa gittiği için EÜ Öğrenci Köyü’nden ayrılan ve Erasmus Formu dolduran öğrencilerin, 2023-2024 Öğretim Yılında yurtta kalabilmesi için 11 Temmuz 2023 tarihine kadar Yeni Kayıt işlemi yapması gerekmektedir. Bu durumda olan öğrenciler kayıt işlemleri için, kbelge.2020@gmail.com e-posta ile iletişime geçmelidir.

 

AİDAT VE DEPOZİTOLAR 2023-2024 :

13 Haziran 2023 tarihinde yapılan Yurt Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar ile  2023 -2024 Öğretim Yılı aidat ve depozitoları aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

a) Öğrencilerimiz kayıt yenilerken 1 tam aidat yatırmak zorundadır. Daha önceden aidat hesabında parası olan öğrencilerin bu paraları, daha sonra konaklayacakları aylara aktarılacaktır.

b) Depozitolar, 1 aylık ücrete tekabül etmelidir. Bu nedenle depozitoların eksik kalan kısımlarının tamamlanması gereklidir.

c) Kayıt yenileme ücreti aidat hesabına; depozitoda tamamlama farkları ise depozito hesabına yatırılmalıdır (hesap bilgileri yurdun web sayfasında yer almaktadır).

 

ÇİFT KİŞİLİK ODA ÜCRETİ

ÜÇ KİŞİLİK ODA ÜCRETİ

1480 TL.

1250 TL.

ÇİFT KİŞİLİK ODA DEPOZİTO

ÜÇ KİŞİLİK ODA DEPOZİTO

1480 TL.

1250  TL.

 

                                       Çalışan Öğrenciler İçin (Tam zamanlı)

ÇİFT KİŞİLİK ODA ÜCRETİ

ÜÇ KİŞİLİK ODA ÜCRETİ

1900 TL.

1600 TL.

ÇİFT KİŞİLİK  ODA DEPOZİTO

ÜÇ KİŞİLİK ODA DEPOZİTO

1900 TL.

1600 TL.

 

KAYIT YENİLEME EVRAKLARI

Öğrencilerimiz, kayıt yenileme evraklarını yurda yerleşmeye geldiklerinde blok yöneticilerine teslim edeceklerdir.

1. Öğrenci Belgesi 

2. Kayıt yenileme ücretinin yatırıldığını gösterir dekont ile depozito farkının tamamlandığını gösteren dekont (Dekontların açıklama kısmına öğrenci adı-soyadı ve neden yatırıldığı yazdırılmalıdır)

3. Depozito farkın

3. İkametgâh Belgesi (e –devletten alınabilir)

4. Sağlık Raporu (Sağlık Ocağı'ndan alınabilmektedir)

5. Mikrofilm (Akciğer filminin raporu yeterlidir)

6. Adli Sicil Kaydı (e –devletten alınabilir)

 

 

 

 

ÖNEMLİ UYARILAR

  1. Kayıt yenilemenin son tarihine kadar kaydını yenilemeyen öğrenciler, kaydını yenilememiş sayılacak ve EÜ Öğrenci Köyü ile ilişiği kesilecektir ( Ek bir süre verilmeyecektir)
  2. Kaydını yenilemeyen öğrencilerin kesin ayrılış yapması gereklidir (Kesin Ayrılış Formu web sayfasında FORMLAR başlığı altında yer almaktadır).
  3. 11 Temmuz 2023 tarihine kadar kaydını yenilediği halde bu tarihten sonra kesin ayrılış yapmak isteyen öğrencilerin, kayıt için alınan 1 aylık aidat bedeli iade edilmeyecektir (sağlık, eğitim vb. nedenler hariç).
  4. Kayıt yenileme sırasında tüm bilgilerin öğrencilerimiz tarafından eksiksiz ve doğru doldurulması gereklidir. Kayıt Yenileme sürecinde beyan edilen bilgilerin sorumluluğu tamamen öğrencilerimize aittir.
  5. Fakülte/Y.O. açılışından en erken 3 gün önce yurda giriş yapılabilecektir (Günlük ücret ödemek kaydıyla).
  6. Üç kişilik oda, sınırlı sayıda Kardelen Blokta bulunmaktadır.
  7. Kayıt yenileme, 2023-2024 Öğretim Yılı sonuna kadar geçerlidir.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ