Çerez Örnek

ETKİNLİKLERİMİZ

TEMEL HİJYEN EĞİTİMİ VE HİJYEN ÜRÜNLERİ KULLANIMI ÖĞRETİSİ

 EÜ Öğrenci Köyü’nde görev yapan yardımcı personele yönelik 12.03.2024 tarihinde Temel Hijyen ve Hijyen Ürünleri  Öğretisi konulu eğitim gerçekleştirilmiştir. Eğitime konuşmacı olarak katılan Emir AKKAYA, temizlik ürünlerinin özellikleri, hangi alanda hangi ürünlerin kullanılacağı ve ürün kullanımında nelere dikkat edileceği konusunda bilgilendirme yapmıştır. Eğitime katılan personelden gelen soruları da cevaplandıran AKKAYA, “hijyen ürünlerinin doğru kullanımının sağlık için önemine de dikkat çekerek, bazı ürünlerin kullanım sırasında birbiri ile karıştırılmaması gerektiğini” özellikle belirtmiştir. Eğitim sonrasında katılımcılara katılım belgesi verilmiştir.

 

                     

YENI YIL ETKİNLİĞİ: MERHABA 2024!

 

EÜ Öğrenci Köyü’nde kalan öğrenciler ve çalışanlar yeni yıla “merhaba” demenin heyecanını Rektörümüz Prof.Dr. Necdet BUDAK ile paylaştılar. Etkinlik süresince Rektörümüz Prof. Dr. Necdet BUDAK, öğrencilerimizle bol bol sohbet edip, yeni yıla dair iyi dileklerini iletti. Yeni yıl yemeği ve ikramlar eşliğinde devam eden kutlamalar sonrasında Rektörümüz tarafından öğrencilerimize yeni yıl hediyeleri verildi.  

 

                                                                                                              

 

 

                                       

        

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet ve Atatürk Günleri Etkinliği ve Film Gösterimi

“Dersimiz Atatürk”

            Ege Üniversitesi Cumhuriyet ve Atatürk Günleri ile Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında, 27 Ekim 2023 tarihinde EÜ Öğrenci Köyü’nde konaklayan öğrencilerin ve yurt çalışanlarının katılımıyla film etkinliği gerçekleştirilmiştir. Film etkinliği öncesinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğinde yurtta geleneksel hale gelen tavuk-pilav ve lokmadan oluşan akşam yemeği yenilmiş, sohbetler edilmiştir.

EÜ Viyana Valsi Topluluğu’nun vals gösterisi ile renklenen gece, yönetmenliğini Turgut ÖZAKMAN’ın yaptığı Dersimiz Atatürk filminin gösterimi ile sonlanmıştır.  

 

 

     

         

 

       

 

EÜ ÖĞRENCİ KÖYÜ ÇALIŞANLARI VE ÖĞRENCİLERİ YENİ YILI  BİRLİKTE KARŞILADILAR.

 

                              

 

 

 

 

 

 

SOSYAL SORUMLULUK

MİNİK KALPLERE DOKUN-2

Minik Kalplere Dokun-2 adı altında gerçekleştirilen proje kapsamında öğrencilerimizin ve personelimizi katılımıyla toplanan kitap ve kırtasiye malzemeleri, 28 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen ziyaretle Doğanlar İlköğretim Okulu’na teslim edilmiştir.

 

Projede destek veren herkese ve bizleri gözlerindeki ışıltıyla karşılayan Doğanlar İlköğretim Okulu’nun  minik kalplerine  sonsuz teşekkürler.

  

           

 

 

 

EÜ ÖĞRENCİ KÖYÜ

 

 

 

 

2022-2023 ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ ETKİNLİĞİ

 

EÜ Öğrenci Köyü öğrencileri ve çalışanları, 2022-2023 öğretim yılı açılış etkinliğinde keyifli anlar yaşadılar.  26 Eylül 2022 tarihinde Öğrenci Köyü’nün öğrencileri ile yurt çalışanları

dört çayında buluşturlar. Öğrenci Köyü’nde yeni kalmaya başlayan öğrencilerin de ilk kez katıldığı etkinlikte, müzik eşliğinde, çaylar içildi, ikramlar paylaşıldı. Hazırlanan,

“Öğrenci Köyü Hatırası”  köşesinde günün anısına hatıra fotoğrafları çekildi. Öğrenci Köyü ailesi olarak, 2022-2023 Öğretim yılının tüm öğrencilerimize ve çalışanlarımıza

başarı, huzur ve mutluluk getirmesini dileriz.

                   

 

 

 

 

 

EÜ ÖĞRENCİ KÖYÜ BAHAR BASKETBOL TURNUVASI

(02-08 HAZİRAN 2022)

 

 

EÜ Öğrenci Köyü’nde konaklayan ve basketbol sevgilerini bir turnuva düzenleyerek taçlandırmak isteyen öğrencilerimiz, 02-08 HAZİRAN  2022 tarihleri arasında Öğrenci Köyü Bahar Basketbol Turnuvası’nı gerçekleştirmişlerdir. Turnuvaya, 3 as, 1 yedek olmak üzere 4 kişiden oluşan 8 takım katılmıştır. 08 Haziran’da final maçı,  Csk Bbal ve At-Avrat-Basket takımları arasında oynanmış ve 2 periyodu kazanan At-Avrat-Basketbol takımı turnuva şampiyonu olmuştur.

          

EÜ ÖĞRENCİ KÖYÜ BAHAR FUTBOL TURNUVASI (18 MAYIS - 10 HAZİRAN 2022)

EÜ Öğrenci Köyü’nde konaklayan öğrencilerimizin organizasyonu ve katılımı ile 18 Mayıs-10 Haziran 2022 tarihleri arasında “ Öğrenci Köyü Bahar Futbol Turnuvası” düzenlenmiştir.  14 takımın katıldığı turnuva,  7’şer takımda oluşan 2 grup halinde gerçekleştirilmiştir.

TURNUVAYA KATILAN TAKIMLAR:

FC YEMIL, LOS GALACTİCOS, MAGAVLA, TIPPENHAM, BREMEN MIZIKACILARI, FC SEKENA, TURAN FC, THE INVINCIBLES, T’TEN, INTERNATİONAL FC, DENTAL FC, JOGA BONİTO, KÖH, EGE UNİTED

 

Grup maçları sonrasında, final maçı 10 Haziran 2022 tarihinde KÖH ve EGE UNİTED takımları arasında oynanmıştır. Çekişmeli geçen final maçının ardından KÖH (Köy Özel Harekatı) takımı turnuva şampiyonu olmuştur.

            

           

KÖY’DE BAYRAMA ÜÇ KALA ETKİNLİĞİ (29 NİSAN 2022)

 

EÜ Öğrenci Köyü’nde gerçekleştirilen “KÖY’de Bayrama 3 Kala” etkinliği, köyde erken bir bayram havası yaşanmasına neden oldu. Öğrenci Köyü çalışanları, çeşitli nedenlerle memleketine gidemeyen ve bayramı yurtta geçirmek durumunda kalan öğrenciler için bir etkinlik organize etti.

 

 Sağlık Kültür Daire Başkanı Aysel ILDIZLI’nın da katıldığı etkinlikte öğrenci köyü çalışanları ve öğrencileri bayram çoşkusunu, enerjisini erken yaşama fırsatı buldular. Etkinlik kapsamında,    Köy Sofrasında hep birlikte yemek yendi, mısırlar patlatıldı, mindereler üstünde, yıldızların altında sinema keyfi yaşandı…Yurt yerleşkesi, mutlulukların paylaştıkça arttığı, bayramlaşmaların yaşandığı  güzel anlara sahne oldu.

                        

 ÖĞRENCİLERİMİZ VE ÇALIŞANLARIMIZ YENİ YILA YENİ UMUTLARLA MERHABA DEDİLER!

E.Ü. Öğrenci Köyü’nde kalan öğrencilerimiz ve çalışanlarımız yeni yıla yeni umutlarla merhaba dediler.

Rektörümüz Prof.Dr. Necdet BUDAK ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Aysel ILDIZLI’nın da katıldığı yeni yıl kutlamaları birbirinden güzel anlara sahne oldu. Etkinlik kapsamında yurtta kalan öğrencilerimiz tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi, yeni yıl mesajları ile dolu dilek fanusundan ilk dileği çeken Rektörümüz Prof. Dr. Necdet BUDAK, “yeni yılın ülkemize,  Ege Üniversitesi ailesine sağlık, huzur, mutluluk ve başarı getirmesi” temennisinde bulundu. Öğrencilerimizin de büyük ilgi gösterdiği dilek fanusundan çekilen yeni yıl mesajları umut ve heyecanla paylaşıldı.

Etkinlik sırasında öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Rektörümüz Prof. Dr. Necdet BUDAK ile bol bol sohbet edip, fotoğraf çektirdiler. Rektörümüz tarafından öğrencilerimize yeni yıl hediyeleri verildi. Küçük ikramların yenildiği, tatlı bir yıl olması dileğiyle dökülen lokmaların tadıldığı etkinlik,  çekilen halaylarla ve  müzik eşliğinde oynanan oyunlarla son buldu.

                                                                                                                                                  

EÜ ÖĞRENCİ KÖYÜ ÇEVRE İLAÇLAMALARI ARALIKLARLA YAPILMAYA DEVAM EDİLİYOR

EÜ Öğrenci Köyü bloklarının ortak alanları, öğrenci odaları ve blok çevreleri haşerelere karşı düzenli olarak ilaçlanmaya devam ediliyor. Bu ilaçlamalara ilave olarak yurt yerleşkesi içinde yer alan giderler, mazgallar vb. alanların da  aralıklarla haşerelere  karşı ilaçlaması yapılmaya devam edilmektedir.

 

       

  

 

ÖĞRENCİ KÖYÜ ÇALIŞANLARINA YÖNELİK COVID-19 EĞİTİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

           3 Nisan 2020 tarihinde EÜ Öğrenci Köyü’nde görev yapan yardımcı personeline (21 kişi), 14 Nisan 2020’de de idari ve teknik personele (38 kişi) eğitimler verilmiştir. Eğitimler enfeksiyon kontrol hemşireleri Behiye Ulusoy, Nilay Korkmaz, Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üye ve elemanları Doç. Dr. Işıl Ergin, Doç. Dr. Hür Hassoy, Uzm Dr. Funda Kaya Ak ve Uzm Dr. Seher Kurtul, Dr. Atalay Aktuna tarafından gerçekleştirilmiştir. Eğitim; COVID-19 hakkında bilgilendirme, koruyucu ekipman kullanımı, köyde izlenecek işleyiş hakkında gerçekleştirilmiştir.

 

      

                 

 

ÖĞRENCİLERİMİZ YENİ YIL ÇOŞKUSUNU REKTÖRÜMÜZLE PAYLAŞTILAR

                 E.Ü. Öğrenci Köyü’nde kalan öğrencilerimiz yeni yıl heyecanını ve çoşkusunu Rektörümüz Prof.Dr. Necdet BUDAK ile paylaştılar. Kutlamalar sırasında yurtta kalan Türk öğrencilerimiz ve öğrenci değişim programıyla gelen misafir öğrencilerimiz birlikte eğlendiler. Öğrencilerimiz mini müzik dinletileri gerçekleştirerek yeteneklerini de sergileme fırsatı buldular. Etkinlik süresince Rektörümüz Prof. Dr. Necdet BUDAK, öğrencilerimizle bol bol sohbet edip, yeni yıla dair iyi dileklerini iletti. İkramlar eşliğinde devam eden kutlamalar sonrasında Rektörümüz tarafından öğrencilerimize yeni yıl hediyeleri verildi. Rektörümüz Prof. Dr. Necdet BUDAK, Öğrenci Köyü çalışanlarının da yeni yılını kutladı, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

    

 

ÖĞRENCİ KÖYÜ ÇALIŞANLARI YENİ YIL ETKİNLİĞİNDE BİRARAYA GELDİLER.

            EÜ Öğrenci Köyü’nün çalışanları, “Yeni Yıla Merhaba Etkinliğinde” buluştular. EÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel ILDIZLI, Öğrenci Köyü Müdürü Dilşat TEKİNCAN ile Daire Başkanlığından diğer şube müdürlerinin de katıldığı etkinlik, 30 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Öğrenci Köyü çalışanları, kendi hazırladıkları birbirinden lezzetli ikramları çalışma arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşarken, müzik eşliğinde de hoş anlar yaşadılar. Etkinliğin sonlarına doğru gerçekleştirilen sürpriz hediye çekilişi ise kutlamalara ayrı bir heyecan kattı.

 

                                    

 

    

    

 

 

DEPREM, YANGIN TAHLİYE EĞİTİMİ VE TATBİKATI

EÜ Öğrenci Köyü çalışanları ve öğrencilerine yönelik olarak 06.03.2019 tarihinde “Deprem, Yangın Tahliye Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleştirilmiştir.

EÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Sivil Savunma Uzmanlığı koordinasyonunda gerçekleşen eğitim ve tatbikatın başlangıcında Eğitim Uzmanı Ali AVŞAR ve Enformasyon Memuru Emin ERTÜRK öğrenci ile çalışanlara yönelik genel bilgileri dikkat edilmesi gereken hususları içeren sunumlarını gerçekleştirmişlerdir. Sunumların arkasından EÜ Hastanesi Sivil Savunma Amiri Çağlar US, ilk yardım ve tahliye konularında eğitim vermiştir. Teorik eğitim sonrasında, EÜ Atatürk Sağlık Hizmetleri M.Y.O. İlk ve Acil Yardım 1. Sınıf öğrencilerinin ve Öğrenci Köyü çalışanları ile öğrencilerinin katıldığı Deprem, Yangın Tahliye Tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Son bölümde ise EÜ Sivil Savunma Amiri Osman VESEK tarafından Yangın Söndürme Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleştirilmiştir.

 

 

            

 

            

 

 

ÖĞRENCİLERİMİZ YENİ YILA REKTÖR HOCAMIZLA MERHABA DEDİLER

E.Ü. Öğrenci Köyü’nde kalan öğrenciler, yeni yılı karşılamaya hazırlanırken Rektörümüz Prof.Dr. Necdet BUDAK’ın ziyaretiyle hoş anlar yaşadılar. Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Mehmet ERSAN ve Prof.Dr. Kutsal TURHAN’ın da katıldığı ziyaret, samimi bir ortam gerçekleşirken, yeni yıla yeni umutlarla merhaba denilip, sohbet edildi, hediyeler verildi.

 

 

         

 

 

            

 

ÖĞRENCİ KÖYÜ ÇALIŞANLARI YENİ YIL ETKİNLİĞİ   

EÜ Öğrenci Köyü’nün çalışanları, yoğun geçen bir yılın ardından çalışmalarına kısa bir mola vererek  “Yeni Yıla Merhaba Etkinliğinde bir araya geldiler.  Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Gürcan TEMİZEL, Öğrenci Köyü Müdürü Dilşat TEKİNCAN ile Daire Başkanlığından diğer şube müdürlerinin de katıldığı etkinlik,  28 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Yeni yıla dair dilek ve temennilerin paylaşıldığı etkinlikte, çalışanlar kendi hazırladıkları birbirinden lezzetli ikramları paylaşırken, sürpriz hediye çekilişleriyle de heyecanlı anlar yaşadılar.

 

 

               

 

ÖĞRENCİLER, TANIŞMA EĞLENCESİNDE BİR ARAYA GELDİLER -23 ARALIK 2017

 

Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü’nde kalan öğrenciler, 23 Aralık 2017 tarihinde Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen tanışma eğlencesinde bir araya geldiler.  Blok temsilcilerinin öncülüğünde gerçekleştirilen tanışma eğlencesinde, öğrenciler haftanın stresini atıp, bol bol eğlendiler. Tanışma eğlencesine amatör gurupların müzik performansları ve Öğrenci Topluluklarının dans gösterileri renk kattı.

Tanışma gecesinde, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak ve üst yönetim öğrencileri yalnız bırakmadı. Gecenin açılışında Prof. Dr. Necdet BUDAK küçük bir konuşma yaparak,  “Sizler bizim önceliğimizsiniz. Aranızda olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum.  Bildiğinizi gibi bugün Sarıkamış Harekâtının ve Kubilay olayının yıldönümü. Eğer huzurlu bir ülkede yaşıyorsak bunları tüm şehitlerimize borçluyuz. Bu durumu unutmamamız gerekiyor.  Öğrencilerimizin davet ettiği her yere elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Tüm projelerimizi sizlerin huzur ve güven içerisinde eğitim alması için planlıyoruz’’  dedi. Rektörümüz, tanışma gecesinin ilerleyen dakikalarında öğrenciler bol bol sohbet edip, dans gösterilerine eşlik etti.

                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                     

                                           

 

         

                  Gecenin sonunda ise çeşitli hediyelerin verildiği bir çekiliş gerçekleştirildi ve benzer etkinliklerin yıl içinde yapılması dilekleriyle geceye son verildi.

 

 

 

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KÖYÜ'NDE ORGAN VE DOKU BAĞIŞI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ege Üniversitesi Rektörlüğü, Bornova Kaymakamlığı ve Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan "Organ ve Doku Bağışı Dostu Bornova" Programı İşbirliği Protokolü çerçevesinde 11 Mayıs 2017 tarihinde EÜ Öğrenci Köyü'nde bilgilendirme ve eğitim çalışması düzenlendi. Bu çalışmalar kapsamında, Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden Şube Müdürü Dr. Hilal TIPIRDAMAZ SİPAHİ tarafından saat 15:30'da EÜ Öğrenci Köyü çalışanlarına; saat 17:00'da da EÜ Öğrenci Köyü'nde kalmakta olan öğrencilere yönelik olmak üzere 2 ayrı seminer ve bilgilendirme çalışması gerçekleştirildi. Seminer kapsamında, organ ve doku bağışının ülkemizde hedeflenen seviyeye ulaşmasına katkıda bulunmak için, bilgi eksikliklerini gidermek, organ bağışı bilincinin geliştirmek ve farkındalık yaratmak amaçlı bir sunum gerçekleştirilmiştir. Seminerin son bölümünde ise bağış yapmak isteyen katılımcılar tarafından organ ve doku bağışı bağış formu doldurulmuştur.

 
 
SOSYAL SORUMLULUK
 

Atık Yağ Toplama Farkındalık Projesi /GELECEĞİMİZİ BOŞA DÖKMEYELİM:

EÜ Öğrenci Köyü'nde kalmakta olan EÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler öğrencisi Sırhat Gediz KARALAR'ın girişimiyle başlatılmış bir farkındalık projesidir. Bu projenin amacı, Öğrenci Köyü'nde lavabolara dökülen atık yağların, atık dönüşüm şişelerinde toplanmasını sağlamak, doğada oluşan büyük tehlikeye karşı ögrencilerin dikkatini çekmek ve atık toplamayı bir davranış haline dönüştürmektir. Proje kapsamında, EÜ Öğrenci Köyü'nde yer alan 13 blokta öğrenciler tarafından kullanılan mutfaklar ile sosyal tesislerin mutfağında kullanılan yağlar atık yağ kavanozlarında biriktirilmekte, belli aralıklarda da toplanarak depoda saklanmakta sonrasında da Bornova Belediyesi tarafından alınmaktadır. Duyuru ve afişlerle de öğrenci ile personelin konuya dikkati çekilmeye çalışılmaktadır.

Lavabodan dökülen 1 litre bitkisel atık yağ, 1 milyon litre suyu kirletmektedir ve yeraltısularına sızarak doğal yaşamın dengesini bozmaktadır. Bitkisel atık yağlar aynı zamanda, atık su toplama sistemlerinde daralma ve tıkanmalara neden olmakta ve atık su arıtma tesislerine zarar vererek belediyelerimizin işletme maliyetlerini artırmaktadır. Denizlerde denizanası oluşumunu artırarak çevre kirliliğini hızlandırmaktadır. Kullanılmış bitkisel atık yağlar, su kirliliğinin %25'ini oluşturmaktadır. Evsel atık suların içinde bulunan, biyolojik olarak arıtmak çok pahalı ve zordur. Yağlar suların yüzeyini kaplar ve havadan suya oksijen transferini önler ve zamanla suda bozularak, oksijenin tükenmesini hızlandırır ve suda yaşayan canlıların ölmesine sebep olurlar. Bu projede en güzel temizlik olan hiç kirletmeme fikri doğrultusunda öğrenci köyünde bulunan bloklardaki mutfaklara konulacak olan atık yağ toplama şişeleriyle öğrenci arkadaşlarıma bu konuda farkındalık kazanmalarını sağlamak ve bu projeyle her insanın yapacağı küçük şeyler bir araya geldiğinde ne kadar da önemli olduğunu bu projenin ikinci yılında hala devam etmesi bu zamana kadarki işleyişiyle göstermiş bulunduğunu düşünüyorum. Ülkemizde her yıl yaklaşık 1.5 milyon ton bitkisel yağ gıda amaçlı olarak tüketilmektedir. bitkisel yağların kullanımı sonucu yaklaşık 300 bin ton kızartmalık atık yağ oluşmaktadır fakat ülkemizde ortalama bu atık yağlardan yalnıza 15 bin ton atık yağ toplanmaktadır. Avrupa da kişi başına düşen atık yağ miktarı 2.4 kg Türkiye'de ise kişi başına 200 gr yağ düşmektedir ve sadece ortalama 15 bin ton atık yağ toplanmaktadır. Bu durum sağlığımızı doğrudan etkilemekte aynı zamanda ülke ekonomimizi dolaylı yoldan olumsuz etkilemektedir. Bizlerin böyle küçük şeylerin aslında büyük resime baktığımız da büyük etkileri olduğunu farkedip geri dönüşüm konusunda yapacaklarımız sadece döktüğümüz yerin lavabo değil de kavanoz olması gibi basit bir uygulama ile yapılacak kadar kolay şu ana kadar köyde genel olarak bu projeye desteğin ve farkındalık için tüm öğrencilere ve bu projeye yardımcı olan görevlilere teşekkür ederim.

SOSYAL SORUMLULUK
 
Öğrenci Köyü sosyal sorumluluk projemiz kapsamında öğrencilerimizin ve personelimizin katılımıyla toplanan giysi ve kırtasiye malzemeleri tasniflenerek 08.05.2007 tarihinde Bornova - Kayadibi Köyüne teslim edildi.
 

DİĞER ETKİNLİKLER

Ödemiş-Birgi Gezisi

Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü öğrencileri ve personelinin katılımıyla 15 Nisan 2007 günü Metropolis Antik Kenti, Ödemiş ve Birgi'ye gidildi. Yol boyunca şarkıların söylendiği gezide Öğrenci Köyü personellerinden Yaşar Yıldırım'ın rehberliğinde tarihi ve doğal yerler hep birlikte ziyaret edildi.

Şiir ve Müzik Dinletisi

12 Kasım 2007 tarihinde Öğrenci Köyü içerisinde yer alan Ege Kafe'de Öğrenci Köyü Sosyal Servisi tarafından "Şiir ve Müzik" dinletisi düzenlendi.

 

Şirince ve Efes Gezisi

17 Kasım 2007 tarihinde Öğrenci Köyü Sosyal Servisi tarafından Efes ve Şirince'ye Kültür Gezisi düzenlendi.

Yeni Yıl Partisi

27 Aralık 2007 tarihinde düzenlenen ve tüm Öğrenci Köyü öğrencileri ve personelinin katıldığı Yeni Yıl Partisi ile 2008'e hoş geldin dedik.

Ayvalık-Cunda gezisi

08 Mart 2008 tarihinde Öğrenci Köyü Müdürlüğü Sosyal Servisi tarafından Ayvalık-Cunda-Şeytan Sofrası gezisi düzenlenmiştir.

* İki Paket Mutluluk

Öğrenci Köyü Psikoloji Kulübü tarafından organize edilmiştir. İhtiyaç sahibi İlköğretim Okulu Öğrencilerine gıda yardımı yapılmıştır.

* Giysi Yardımı

Öğrenci Köyü Öğrencilerinin yürüttüğü Giysi Yardımı Kampanyası, Karşıyaka - Onur Mahalesi Muhtarlığına teslim edilmiştir.

* Ders Kitabı Kampanyası:

Hazırlık ders kitapları ve ara sınıf ders kitapları öğrencilerden toplanarak bir sonraki yıl bu kitaplardan ders görecek olan öğrencilere uluştırılmaktadır.

* Oyun Alanı:

Öğrenci Köyü Müdürlüğünde iki adet masa tenisi masası, bir adet bilardo masası ve iki adet langırt masası öğrencilerin boş zamanlarını spor yaparak geçirmeleri için hizmete sunulmuştur.

Ayvalık-Cunda-Şeytan Sofrası gezisi

07 Mart 2009 tarihinde Öğrenci Köyü Müdürlüğü tarafından Ayvalık-Cunda-Şeytan Sofrası gezisi düzenlenmiştir.


 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ