Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci Köyü

HİZMET VE OLANAKLARIMIZ

 

Öğrenci Köyü

Ailesinden uzakta öğrenim hayatını sürdüren öğrencilerimize evinin rahatlığını ve sıcaklığını aratmayacak bir ortam sunmak ve onların eğitim hayatlarına ilişkin motivasyonlarını yüksek tutabilmek adına değişime açık, kolay ulaşılabilir bir yönetim anlayışı ile kesintisiz hizmet vermektedir.

Blok Temsilciliği ve Öğrenci Köyü Temsilciliği

Öğrenci Köyü bloklarında kalan öğrenciler arasından seçilecek Blok Temsilcileri ve Blok Temsilcileri arasından seçilecek Öğrenci Köyü Temsilcisi, öğrencilerin olası sorunlarının çözümlenmesi; istek ve beklentilerinin en etkin şekilde Öğrenci Köyü Müdürlüğüne ve Öğrenci Köyü Yönetim Kuruluna iletilmesi amacıyla seçilmektedir. Öğrenci Köyü Temsilcisi Öğrenci Köyü Yönetim Kurulunda üye olarak yer almaktadır.

Güvenlik

Blok girişlerinde ve yangın merdivenlerinde birer adet olmak üzere her blokta dört ve yemekhane ve kafeteryada üç güvenlik kamerası bulunmaktadır. Güvenlik görevlileri 7-24 esasına göre çalışmakta ve yurdun her türlü güvenliğinden sorumlu olup sürekli güvenlik sağlamaktadır. Ayrıca Öğrenci Köyü giriş kapıslarında kartlı geçiş sistemi uygulanmaktadır.

 Ulaşım

Öğrenci Köyü, Ege Üniversitesi Kampüsünün içinde,  hastaneye 100 metre, ilçe merkezine 2 kilometre ve havalimanına 20 kilometre mesafelik konumuyla öğrencilerimize ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Öğrenci Köyü ile ana kampüs arasındaki ulaşım belli zaman aralıklarıyla çalışan ring servisleri ile sağlanmaktadır.

Yangın Önlemleri

Yangın tehlikesine karşı elektronik Algılama ve Alarm Sistemleri ile donatılmış olan bloklarımızın tüm odalarında ve ortak alanlarında ısı ve duman dedektörleri bulunmaktadır. Ayrıca binalarımızda yangın merdivenleri, yangın söndürücüler ve yangın dolapları ile birlikte etkin yangın kaçış yönlendirmeleri mevcuttur.

Teknik Destek

Elektrik, elektronik ve tesisat gibi teknik konularda gerekebilecek her türlü müdahaleyi gecikmeksizin yapabilecek düzeydeki teknik ekiplerimiz sürekli görev başındadır.

Otopark

Öğrencilerimizin araçları için 100 araçlık otopark yer almaktadır.

Telefon

Hafta içi 08:00 - 17:00 arası öğrenci ve kaldığı blok  hakkında bilgi almak için ilgili  blok yöneticilerine ulaşabilecekleri dahili ve harici telefonlar mevcuttur. Ayrıca hafta içi 17:00 - 08:00 arası ve hafta sonu 24 saat görevli nöbetçi blok sorumlularına ulaşabilecekleri direkt hatlı telefonlar mevcuttur.

NOT :     ÖĞRENCİ KÖYÜNÜN  İNTERNET SİTESİNDEKİ  İLETİŞİM BÖLÜMÜNDE İLGİLİ BİRİMLERE VE BLOKLARA AİT İRTİBAT TELEFONLARI YAZMAKTADIR.

NOT 2 :  KABLOSUZ İNTERNET HİZMETİ, VERİLEN HİZMET TAAHHÜTLERİ ARASINDA YER ALMAMAKTADIR.

Mutfak

Tüm bloklarımızda mutfak bulunmaktadır. Bu mutfaklarda; evyeli mutfak tezgâhı, mutfak dolabı, yemek masaları ve sandalyeleri gibi mutfak mobilyalarının yanı sıra elektrikli ocak, davlumbaz, mikrodalga fırın, tost makinesi ve su ısıtıcısı gibi mutfak aletleri de öğrencilerimizin ortak kullanımlarına sunulmuştur.

Sağlık Hizmetleri

Öğrenci Köyümüz bünyesinde öğrencilerimize sağlık hizmeti desteği veren hemşire ve bir revir bulunmaktadır. Ayrıca Öğrenci Köyüne 100 metre mesafede Ege Üniversitesi Hastanesi yer almaktadır.

Bavul Odası

Öğrencilerimizin ihtiyacını karşılamak üzere bir bavul odası Öğrenci Köyü'nde yer almaktadır.

Çalışma Odası

Öğrencilerimizin rahat ve sessiz bir ortamda çalışabilmelerini sağlamak amacı ile çalışma masaları ve sandalyelerinin yer aldığı çalışma odaları tüm bloklarımızda yer almaktadır.

Dinlenme odası

Bloklarımızda yer alan dinlenme odalarında; armut koltuklar, oturma grupları ve televizyon bulunmaktadır.

Çamaşır Odası

Çamaşır ve kurutma makinelerinin bulunduğu 2 adet çamaşırhanede öğrencilerimiz, personel yardımıyla çamaşırlarını yıkayıp kurutabilmektedir.

Ütü Odası

Tüm bloklarımızda öğrencilerimizin ütü ihtiyacını karşılamak üzere yeterli sayıda ütü ve ütü masasının yer aldığı ütü odaları yer almaktadır.

Diş Atölyesi

Öğrenci Köyümüzde Diş Hekimliği öğrencilerinin kullanımı için hazırlanmış 3 Diş Atölyesi mevcuttur.

ODA HİZMETLERİ

Duş / Tuvalet

Tüm odalarımızın banyo ve tuvaleti içindedir.

Isınma

Öğrenci Köyümüz merkezi sistemli doğal gaz ile ısıtılmaktadır.

Sıcak Su

Öğrenci Köyümüzde 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmaktadır.

Oda Mefruşatı

Öğrenci Köyümüzde konaklayan her öğrencimize birer adet olmak üzere; yatak, alize, çarşaf, nevresim, yastık, yastık kılıfı, yorgan ve pike verilmektedir.

Oda Mobilyası

Tüm odalarımızda her öğrenci için birer adet olmak üzere; çalışma masası, kitaplık, elbise dolabı, bazalı karyola, çalışma sandalyesi, tek kişilik koltuk (tek kişilik odalarda), ayakkabılık, mini buzdolabı  bulunmaktadır.

Oda Temizliği

Oda ve kat temizliği haftanın belirlenen günlerinde düzenli olarak yardımcı personel tarafından yerine getirilmektedir.

SOSYAL OLANAKLAR

Yiyecek -İçecek Olanakları

Öğrenci Köyümüzde kantin, market, restaurant, yiyecek-içecek otomatı ve kahve otomatı bulunmaktadır.

Spor Alanları

Öğrenci Köyü bünyesinde öğrencilerimizin yararlanması amacıyla tenis kortu, futbol, basketbol  sahalarından oluşan spor alanları yer almaktadır.

Alışveriş Olanakları

Öğrenci Köyüne 200 metre mesafede çok sayıda mağazanın, sinema salonunun ve hipermarketin bulunduğu iki alışveriş merkezi yer almaktadır.

Eğlence olanakları

Öğrenci Köyünde boş vakitlerinizde langırt, masa tenisi, bilardo oynayabilirsiniz. Ayrıca Sosyal Tesiste wireless sistemi kuruludur ve çeşitli oyunlar vardır.