Çerez Örnek
canlı destek

2023–2024 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KÖYÜ ARA SINIF YEDEK BAŞVURULARI DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

Kız listesi için lütfen tıklayınız.

Erkek listesi için lütfen tıklayınız.

 

Kayıtlar, 04 AĞUSTOS-08 AĞUSTOS 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Kayıt için e-posta adresi:  egebelge2022@gmail.com

 

Listede ismi bulunan öğrenciler, 04-08 AĞUSTOS 2023 tarihleri arasında e-posta ile kayıt yaptıracaktır. Kayıt işlemi için e-postayla gönderilmesi gereken evraklar, depozito ve aidatın yatırıldığını gösterir dekontlar ve Başvuru/Kayıt Formudur.  Öğrencilerimiz, bu evrakların aslını ve diğer evrakları yurda yerleşmek için geldiklerinde blok yöneticilerine teslim etmek zorundadırlar;

 

Kayıt yaptıran öğrenciler, akademik takvime göre fakültelerinin açılış tarihinden en erken 3 gün önce Öğrenci Köyü’ne yerleşebileceklerdir (kalacakları her gün için günlük ücretini ödemek kaydı ile). 

 

KAYIT İÇİN ÖĞRENCİLERİN İLETMESİ VE YURDA YERLEŞMEYE GELİRKEN  GETİRMESİ GEREKEN BELGELER

 

a. Başvuru/Kayıt Formu (web sayfasında FORMLAR bölümünde yer almaktadır), (e-posta ile kayıtta gönderilmesi zorunludur, yerleşmek için gelirken aslı getirilecektir).

b. Öğrenci Belgesi 

c. Vesikalık Fotoğraf (1 Adet)

ç. Depozito ücretinin ve kayıt aidatının yatırıldığını gösterir banka dekontları (e-posta ile kayıtta gönderilmesi zorunludur, yerleşmek için gelirken aslı getirilecektir).

d. İkametgâh Belgesi (e –devletten alınabilir)

e. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

f. Sağlık Raporu (Sağlık Ocağı'ndan alınabilmektedir)

g. Mikrofilm (Akciğer filmi, raporu yeterlidir)

ğ. Adli Sicil Kaydı (e –devletten alınabilir)

h. Öğrenci Veli İzin Dilekçesi (Öğrencilerin izinlerini Öğrenci Köyü dışında geçirebilmeleri için velileri tarafından doldurularak imzalanan ve bir yıl boyunca geçerli olan dilekçe. Web sayfasında FORMLAR bölümünde yer almaktadır).

ı. Aracı olan öğrencilerin, araç ruhsat fotokopisi

 

 

 

 

Not 1: Yabancı uyruklu öğrencilerin yukarıda istenen belgelerle birlikte Pasaport Fotokopisi ve YÖS, TCS ya da YÇS sonuç belgesi fotokopisi getirmeleri gerekmektedir.

Not 2: Depozito ve aidat ayrı hesaplara yatırılmaktadır (Dekontlarda öğrenci ismi ve ne için yatırıldığı açıklaması mutlaka olmalıdır).

Not 3: Ara Sınıf başvuruları ile EÜ Öğrenci Köyü’ne kayıt yaptıran öğrenci, çeşitli gerekçelerle kayıt tarihinin son gününden sonra kesin ayrılış yapmak isterse kayıt için alınan aidat bedeli iade edilmeyecektir.

Not 4: Başvuru yapan ancak asil listede açıklanmayan öğrencilerin başvuruları, 2024-2025 Öğretim Yılı ara sınıf başvurularına kadar geçerlidir. Yıl içinde yurtta yer açıldıkça bekleyen öğrencilerden yerleştirme yapılmaya devam edilecektir. Öğrencilere, başvuruları sırasında beyan etmiş oldukları telefon numaralarından ulaşılacaktır.

Not 5:Öğrenci veya ailelere yedek sıra bilgisi verilememektedir.

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ