canlı destek

E.Ü ÖĞRENCİ KÖYÜ 2020-2021 ÖĞRETİM YILI KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ SONLANMIŞTIR.

 

2020-2021 Öğretim yılında EÜ Öğrenci Köyü’nde kalmaya devam edecek öğrencilerimizden Tıp Fakültesi 5. Sınıftan 6. Sınıfa geçenler ile halen Tıp 6. Sınıfta olanlar, Kayıt Yenileme işlemlerini 22 Haziran- 06 Temmuz 2020 tarihleri arasında, diğer tüm öğrencilerimizin ise 22 Haziran – 20 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir.

 Bu yıl kayıt yenileme işlemi https://kimlik.ege.edu.tr üzerinden yapılacaktır (link 22 Haziran 2020 tarihinde aktif olacaktır).

 Kayıt yenileme ücreti 1 aylık aidat bedelidir. 

Oda değişikliği isteyen öğrenciler kayıt yenileme işlemini 2019-2020 Öğretim Yılında kaldığı oda tipi (tek/çift) üzerinden yapacaktır. Oda değişikliği değerlendirmeleri ve ücretle ilgili çıkacak fark veya fazlalıkların düzenlemesi kayıt yenileme sonlandıktan sonra yapılacaktır.

COVİD-19 salgını nedeniyle yurt aidatını yatıran, ancak 16.03.2020 tarihinden itibaren konaklama hizmeti alamayan öğrencilerimizin bu aidatları, kayıt yenileme ücreti olarak kullanılacaktır. Öğrencilerimiz, “Kayıt Yenileme Sistemine” girdiklerinde, kayıt yenileme aidat bilgilerine ulaşabileceklerdir. Sisteme girildiğinde görülecek aidatlar, 17 Haziran 2020 tarihine kadar yatırılanları kapsamaktadır.

Yüksek Lisansa/Doktoraya Başvuran/ Başvuracak Öğrenciler

Yüksek lisans/doktora başvurusu yapıp sonuç bekleyen öğrenciler, durumları için blok yöneticileri ile iletişime geçmelidirler.

Erasmus Programına Katılacak Öğrenciler

2020-2021 Öğretim yılında Erasmus programı kapsamında yurt dışına gidecek olan ve dönüşte EÜ Öğrenci Köyü’nde kalmaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz, blok yöneticileri ile temasa geçmeli ve gerekli evrakları doldurmalıdır.

 

15 MAYIS 2020 TARİHİNDE YAPILAN YURT YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NDA 2020-2021 ÖĞRETİM  YILI EÜ ÖĞRENCİ KÖYÜ AİDATLARI BELİRLENMİŞTİR.(DEPOZİTO ÜCRETLERİ İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ARTIŞ OLMAMIŞTIR.)

 

TEK ODA ÜCRETİ

ÇİFT ODA ÜCRETİ

870 TL.

510 TL.

TEK ODA DEPOZİTO

ÇİFT ODA DEPOZİTO

1600 TL.

1000 TL.


 

                                       Çalışan Öğrenciler İçin (Tam zamanlı)

TEK ODA ÜCRETİ

ÇİFT ODA ÜCRETİ

1090 TL.

655 TL.

TEK ODA DEPOZİTO

ÇİFT ODA DEPOZİTO

1600 TL.

1000 TL.


                

KAYIT YENİLEME EVRAKLARI (Kayıt yenileme evraklarını, yerleşmek için geldiğinizde blok yöneticinize teslim etmeniz gereklidir!)

1. Öğrenci Belgesi 

2. Kayıt yenileme ücretinin yatırıldığını gösterir dekont (Dekontların açıklama kısmına öğrenci adı-soyadı ve neden yatırıldığı yazdırılmalıdır)

3. İkametgâh Belgesi (e –devletten alınabilir)

4.. Sağlık Raporu (Sağlık Ocağı'ndan alınabilmektedir)

5. Mikrofilm (Akciğer filminin raporu yeterlidir)

6. Adli Sicil Kaydı (e –devletten alınabilir)

7. Öğrenci Veli İzin Dilekçesi (Öğrencilerin izinlerini Öğrenci Köyü dışında geçirebilmeleri için velileri tarafından doldurularak imzalanan ve bir yıl boyunca geçerli olan dilekçe, Web sayfasında mevcut)

8. Aracı olan öğrencilerin, araç ruhsat fotokopisi

 

ÖNEMLİ UYARILAR

  1. Kayıt yenilemenin son tarihine kadar kaydını yenilemeyen öğrenciler, kaydını yenilememiş sayılacak ve EÜ Öğrenci Köyü ile ilişiği kesilecektir ( Ek bir süre verilmeyecektir)
  2. Kaydını yenilemeyip, kesin ayrılış yapmak isteyen öğrencilerin Kesin Ayrılış Formlarını   20 Temmuz 2020 tarihine kadar Blok Yöneticilerine ulaştırmaları gerekmektedir.
  3. 20 Temmuz 2020 tarihine kadar kaydını yenilediği halde bu tarihten sonra kesin ayrılış yapmak isteyen öğrencilerin, kayıt için alınan 1 aylık aidat bedeli iade edilmeyecektir (Sağlık, eğitim vb. nedenler hariç).
  4. Başvuru sırasında tüm bilgilerin öğrencilerimiz tarafından eksiksiz ve doğru doldurulması gereklidir. Kayıt Yenile sürecinde beyan edilen bilgilerin sorumluluğu tamamen öğrencilerimize aittir.
  5. Fakülte/Y.O. açılışından en erken 3 gün önce yurda giriş yapılabilecektir (Günlük ücret ödemek kaydıyla. Günlük ücret tablosu web sayfasında mevcuttur). Çalışan öğrenciler ise günlük ücret miktarını Öğrenci Köyü muhasebesinden öğrenebilirler.
  6. Kayıt Yenileme için kullanılan aidat bedeli, olası bir salgın ya da vb. durumda sonraki aylara aktarılacaktır.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ